Zapisnik sa 2. sjednice stožera CZZapisnik
sa 2/20 sjednica Stožera Civilne zaštite općine Bol

koja je održana u utorak 7. travnja 2020. godine sa početkom u 10.00 sati u uredu općine Bol


Nazočni: Tihomir Marinković, zapovjednik, Matko Baković, Stipe Marinković, Goran Jekić, dr. Markica Tomić, Drago Jerkin, Pavao Bonačić Proti, Zdravko Bartulović.

Izočni: Danijela Roso i Mirko Perić, opravdano.

Ostali nazočni: Stipe Karmelić, pročelnik, Joško Egekher , predstavnik medija.


Nakon što je utvrđen kvorum, zapovjednik stožera je predložio dnevni red koji je jednoglasno prihvaćen te glasi:


1. Prihvaćanje zapisnika sa prošle sjednice

2. Razmatranje stanja zaštite od novog korona virusa COVID-19


POD 1)

Zapisnik sa prošle sjednice je prihvaćen jednoglasno i bez primjedbi.


POD 2)

Tihomir Marinković je upoznao nazočne, da je ovaj stožer Civilne zaštite aktivan od 17. ožujka 2020. godine. Do sada je nabavljeno oko 800 maski za lice i gumenih rukavica, te dosta antiseptičkih sredstava. Dobrovoljni vatrogasci će maske i rukavice dijeliti građanima koji ih moraju koristiti što više, a naročito kada ulaze u prodavaonice, poštu, FINU, općinu itd.

Doktor Tomić je upoznao nazočne da na Braču nema zaraženih corona virusom, a na Bolu nema ljudi kojima je određena samoizolacija.

Pročelnik je upoznao nazočne da je općina Bol izdala 190 papirnatih propusnica, a u zadnja dva dana, od kada je uvedena obaveza e-propusnice, izdano je 100 - tinjak elektronskih propusnica. Građani se prilagođavaju novoj situaciji, te je trenutno u poslovnici FINE pritisak ljudi koji traže e-pass (korisničko ime) koje je neophodno za ispunjavanje zahtjeva za e-propusnicom.

U raspravi su članovi stožera primijetili da se propusnice izdaju za obavljane poslova na otoku Braču (poljoprivreda, tehnički pregled vozila, bankarske usluge, javnobilježničke usluge…), što opterećuje općinske stožere, a na Braču nema evidentiranih zaraženih osoba.


Veća pažnja se mora posvetiti kontroli dolaska i odlaska sa otoka, a tu glavnu ulogu treba imati Krizni stožer otoka Brača. Članovi stožera su primijetili da su poslodavci izdali više e-propusnica svojim radnicima koji će uskrsne blagdane otići u posjet svojim obiteljima, na kopno. U ovom slučaju brački stožer također treba zauzeti čvrsti stav u svezi sa ponovnim dolaskom na Brač.


Bol, 08. travnja 2020.


Sjednica završila u 10.30 sati

Zapisnik sastavio: Stipe Karmelić


Zapovjednik stožera

Tihomir Marinković

Zapisnik sa 2/20 sjednica Stožera Civilne zaštite općine Bol

koja je održana u utorak 7. travnja 2020. godine sa početkom u

10.00 sati u uredu općine Bol

 

Nazočni: Tihomir Marinković, zapovjednik, Matko Baković, Stipe Marinković, Goran Jekić, dr. Markica Tomić, Drago Jerkin, Pavao Bonačić Proti, Zdravko Bartulović.

Izočni: Danijela Roso i Mirko Perić, opravdano.

Ostali nazočni: Stipe Karmelić, pročelnik, Joško Egekher , predstavnik medija.

 

Nakon što je utvrđen kvorum, zapovjednik stožera je predložio dnevni red koji je jednoglasno prihvaćen te glasi:

 

1.      Prihvaćanje zapisnika sa prošle sjednice

2.      Razmatranje stanja zaštite od novog korona virusa COVID-19

 

POD 1)

Zapisnik sa prošle sjednice je prihvaćen jednoglasno i bez primjedbi.

 

POD 2)

Tihomir Marinković je upoznao nazočne, da je ovaj stožer Civilne zaštite aktivan od 17. ožujka 2020. godine. Do sada je nabavljeno oko 800 maski za lice i gumenih rukavica, te dosta antiseptičkih sredstava. Dobrovoljni vatrogasci će maske i rukavice dijeliti građanima koji ih moraju koristiti što više, a naročito kada ulaze u prodavaonice, poštu, FINU, općinu itd.

Doktor Tomić je upoznao nazočne da na Braču nema zaraženih corona virusom, a na Bolu nema ljudi kojima je određena samoizolacija.

Pročelnik je upoznao nazočne da je općina Bol izdala 190 papirnatih propusnica, a u zadnja dva dana, od kada je uvedena obaveza e-propusnice, izdano je 100 - tinjak  elektronskih propusnica. Građani se prilagođavaju novoj situaciji, te je trenutno u poslovnici FINE pritisak ljudi koji traže e-pass (korisničko ime) koje je neophodno za ispunjavanje zahtjeva za e-propusnicom.

U raspravi su članovi stožera primijetili da se propusnice izdaju za obavljane poslova na otoku Braču (poljoprivreda, tehnički pregled vozila, bankarske usluge, javnobilježničke usluge…), što opterećuje općinske stožere, a na Braču nema evidentiranih zaraženih osoba.

 

Veća pažnja se mora posvetiti kontroli dolaska i odlaska sa otoka, a tu glavnu ulogu treba imati Krizni stožer otoka Brača. Članovi stožera su primijetili da su poslodavci izdali više e-propusnica svojim radnicima koji će uskrsne blagdane otići u posjet svojim obiteljima, na kopno. U ovom slučaju brački stožer također treba zauzeti čvrsti stav u svezi sa ponovnim dolaskom na Brač.

 

Bol, 08. travnja 2020.

 

Sjednica završila u 10.30 sati

Zapisnik sastavio: Stipe Karmelić

 

                                                                                                Zapovjednik stožera

                                                                                                Tihomir Marinković